Opilon

Představujeme vám Cd Opilon, které jsme vydali v únoru 2013. Je to naše druhé CD, hrajeme v něm zase na didgeridoo a barytonsaxofon, ale tentokrát jsme trochu obohatili výpravu. S pomocí producenta jsme se dostali do různých krajin, prostorů, které na CD různě proznívají a pomáhají skladbám zaznít. Charakter skladeb je multižánrový, od tanečního mainstreamu citujícího disco, down-tempo, psy-trance po skočné vesnické dechovky nebo etiopské zábavovky, na některých místech zase zvážníme, vzduch ztěžkne. Na tomto disku se prolíná vše, s čím jsme se se zájmem seznamovali v předchozím roce. K hudební spolupráci jsme přizvali Natálii s violoncellem, jehož frekvence se slučují s našimi nástroji tak pevně, že je naše hudba potvrzená neochvějnou jistotou a Marichku ze Lvova zpívající v ukrajinštině, čímž posouvá naší hudbu směrem k world-music.  
  opilon

 

Deši CD

Naše dloho připravované album jsme vydali a pokřtili v Praze v divadle Kampa. Odráží se v něm naše dvouleté hudební tvoření a setkávání.

Nahrávku nám pomohli okořenit naši hosté: Robert Rambousek – ak. kytara, Jakub Rochovanský – darbuka a Jiří Pletánek - kontrabas. Album je dramaturgicky rozděleno do tří částí, pomyslných proudů.

V části I. Dechy je připraven prostor pro zaposlouchání do originální kombinace typické pro toto duo, část II. Hosté vypráví různé příběhy z dálek i blížin, část III. Sny toto vyprávění pohlcuje.

 

Po nahrávacím a produkčním maratonu můžeme s klidnou myslí říct, že je to Ono, co jsme chtěli a na co jsme se těšili. Nutno podotknout, že nám k tomu napomohly šťastné okolnosti, bez nichž by to nebylo to pravé.

Tímto děkujeme všem.

  deši